1828316. LOFTSLAMPE, funky, 1940'erne/1950'erne, kop i matteret opalglas, stel i hvidmetal.
Skålens højde ca 30 cm, diameter ca 49 cm, total højde på lampen inklusiv ophæng ca 86 cm.
Brugsslitage, ridser, mærker, ikke funktionstestet, SAV garanterer ikke funktionen.