1814493. MATTHIAS HORNUNG. Arkitektur.
malet eg. Verso signeret, dateret, betitlet. mål ca. 30x20x10 cm.
Matthias Hornung studerede på Statens Kunstakademi i Stuttgart, Weissenhof. Han arbejder som freelance kunstner i Berlin og er repræsenteret over hele verden.