1812987. EVA SCHÖNFELD. ndoto.
Eva Schoenfeld (1986 Berlin). ndoto. 2018 Blandede medier på indpakningspapir. Signeret og dateret nederst til højre. mål ca. 80x60 cm. indrammet
Eva Schönfeld arbejder som freelance maler og illustrator i Berlin. Hun rejste gennem Afrika til forskellige projekter, hvilket var en vigtig inspirationskilde for hende.