Biblioteksstol, Rud Sieverts.

Biblioteksstol, Rud Sieverts.
1781837. Biblioteksstol, Rud Sieverts.

Egetræ. I Biedermeier-stil. Buede ben og ryglæn. Tilsvarende kanter af den rektangulære sædeplade. Kan laves om til en stige med fire trin ved at folde ryglænet. HxBxD: 87,5 x 41 x 40 cm. Firmamærke "Rud Sieverts- siden 1882".

Fremstår med brugsspor, skrammer, ridser og stød.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.880