Slagbord Bergslagen IKEA.

Slagbord Bergslagen IKEA.
1769712. Slagbord Bergslagen IKEA.

SLAGBORD, "Bergslagen", Ikeas serie fra 1700-tallet, gustaviansk stil, malet, højde ca 76, 166x117 cm HISTORIE: I løbet af 1990'erne producerede IKEA i samarbejde med Rigsantikvaren og kunsthistorikeren Lars Sjöberg en serie af bl.a. møbler og interiør efter modeller fra svensk 1700-tal.

Brugsslitage, ridser, malingstab.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.124