MACGILL (PATRICK): SOLDATERSANGE.

1769322. MACGILL (PATRICK): SOLDATERSANGE.

Første oplag, 1917, nummer 220 af 280 eksemplarer, trykt på håndlavet papir og signeret af forfatteren, octavo, original grøn buckram over skrå brædder, forgyldte titler, teg, andre ubeskårne.

Generelt god stand, typiske brugsspor på omslag, spredte pletter.

Få foretaget en gratis vurdering!

Rushbrooks Auctioneers
Antal besøg: 387