176726. FIGURER, 3 stk, udskåret træ, signeret.
Gammel mand og gammel kone, signeret Wallgin og dateret henholdsvis 1954 og 1955, højde ca. 22 cm.
Samisk kvinde, tegn BFS, Bengt Fransson Åsele, højde 10,5 cm.