VASER, 2 stk, glas, Orrefors, inkl. Simon Gate, første halvdel af 1900-tallet.
176670. VASER, 2 stk, glas, Orrefors, inkl. Simon Gate, første halvdel af 1900-tallet.
Begge med markering Vase i klart glas med motiver af Diana, mærket orrefors. Højde 26 cm Vase i røget glas, signeret Orrefors, Simon Gate. Højde 27 cm.
Slitage, ridser. Begge med Kantstødt, Røgfarvet vase med afvisning på fod og indvendig belægning.