176649. MAD, TE OG KAFFE SERVICEDELE, 48 dele, "Koka Blå", Hertha Bengtsson, Rörstrand.
8 flade tallerkener, diameter 24 cm.
6 dybe tallerkener, diameter 20,5 cm.
13 tallerkner, diameter 17 cm.
3 skåle, diameter 16,6 - 22,5, højde 8,5 - 11,5 cm.
Skål med låg, diameter 13, højde 7,5 cm.
8 tekopper, 7 tønder.
9 kaffekopper, 10 tønder.
Slitage, ridser, Kantstødt.