1763170. ILMARI TAPIOVAARA. "DOMUS", gyngestol, Keravan Puuteollisuus Oy, birk, 1940'erne.
Sædehøjde ca 32 cm, bredde ca 60 cm Stemplet KP til Keravan Puuteollisuus OY.
Blyantpåskrift under "Christmas 1949" Slitage, brugsspor.
Ilmari Tapiovaara (1914–1999)