ILMARI TAPIOVAARA. "DOMUS", gyngestol, Keravan Puuteollisuus Oy, birk, 1940'erne.

1763170. ILMARI TAPIOVAARA. "DOMUS", gyngestol, Keravan Puuteollisuus Oy, birk, 1940'erne.

Sædehøjde ca 32 cm, bredde ca 60 cm Stemplet KP til Keravan Puuteollisuus OY.

Blyantpåskrift under "Christmas 1949" Slitage, brugsspor.

Kunstner/designer

Ilmari Tapiovaara (1914–1999)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Ilmari Tapiovaara (1914–1999)

Antal besøg: 4.969