174150. MAD OG KAFFESERVICE, ca. 62 dele, "Birka", Stig Lindberg, Gustavsberg.
Bestående af 10 flade tallerkener, 10 dybe tallerkener, 16 små tallerkener, serveringsfad, 1 + 1 skål fad, 1 + 1 skål, grydeske, kande, 15 kopper med underkop, sukkerskål, flødekande, et par lysestager.
Slitage og ridser.