1689436. LOFTSLAMPE, Swedish Grace, 1920'erne.
Stel af messing med matterede glaspaneler.
Bredde 34 cm Højde ca 52 cm.
Slitage, mindre buler. Spor af rengøringsmiddel. Ophængskrog mangler. Eventuelt senere huller på toppen af armen, hvori el-kablet er placeret. Arbejdede på tidspunktet for katalogisering. Der ydes ingen funktionsgaranti.
Bredde 34 cm Højde ca 52 cm.