BESTIK, nysølv med hank af perlemor, England.

168078. BESTIK, nysølv med hank af perlemor, England.

6 fiskegafler, længde 16,5 cm.
5 fiskeknive, længde 19 cm.

2 smørknive med knive i rustfrit stål, længde 12,5 cm.
2 ens knive, længde ca. 15 cm.
2 knive, rigt graveret dekoration, D&A Daniel & Arter, længde 16,5 cm.
Ske, længde 15 cm.

I æske, stemplet WB&S: 12 gafler, længde 16 cm 12 knive, længde 20 cm.

Slitage, pletter, revner.
3 fiskegafler og 2 fiskeknive med beskadigede/reparerede greb. 1 kniv med rigt graveret dekoration med beskadiget greb. Bestik i æske rustet.

Nøgler mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

5 fiskeknive, længde 19 cm.

Ske, længde 15 cm.

Slitage, pletter, revner.

Nøgler mangler.

Antal besøg: 2.091