167504. FOOD SERVICE, 58 dele, porcelæn, "Exclusive", Rörstrand, anden halvdel af det 20. århundrede.
2 + 2 serveringsfade, længde 30 - 36 cm.
1 + 1 skål med greb, længde 23 - 26,5 cm.
2 skåle, længde 22,5 cm.
Sauceskål med løst fad.
13 flade tallerkener, diameter 24,5 cm.
12 tallerkener, diameter 21 cm.
12 tallerkener, diameter 17 cm.
11 ljupa, diameter 20 cm.
Kande, højde 18,5 cm.
Mindre slitage.