16665. JARDINIERE, nysølv, glasindsats, Art Nouveau, begyndelsen af det 20. århundrede.
Glasskål med poleret indretning.
Stemplet GAB. TP
Tot Længde 43, højde 16 cm.
Den nye sølvholder og glasindsats med indgraveret personnummer. Ridser og hak på skål. Have på.