1657583. WIWEN NILSSON, RING.
1657583. WIWEN NILSSON, RING.
18 karat guld med rund facetslebet hvid spinel i kisteindfatning med trinformationer på siderne. Frimærke signeret, Lund 1945, vægt 6,1 gram, kasse. Størrelse 18.
Loddet mellem bryst og skinne defekt på den ene side, Brugsslitage.