SØLV, 7 dele, inklusive "Viking Rose" Thorvald Marthinsen, Norge.
164825. SØLV, 7 dele, inklusive "Viking Rose" Thorvald Marthinsen, Norge.
Saltkar 1 par med glasindsatser, rokokostil, svensk importstempel.
Saltskeer 1 par, "Viking Rose" Thorvald Marthinsen, Norge, længde 6 cm.
Saltske, stemplet DE eller DF, utydeligt bystempel, 1853, længde 9,5 cm.
Sauceske, utydeligt stemplet, Sverige, længde ca. 20 cm.
Sukkertang, GEWE, længde 7,5 cm.
Totalvægt eksklusiv glasindsatser ca 110 gram.
Mikrospids på glasindsatser. Slitage, lejlighedsvise skader og reparationer.