1647853. VERDENSUR.
1647853. VERDENSUR.
Verdensur med tidszonerne Frankfurt, New York, San Francisco og Tokyo. Uret er signeret "KB", Konrad Biehl Rottweil. Højde: 41 cm, diameter: 11 cm. Uret kører på batterier.
Fungerer. Låget der dækker batteriet mangler, ellers i god stand.