429. GUN, tysk, Repeter, mærke Haenel/Mannlicher?, model 1909 Sportingrifle ?, kaliber 8x57i, ring nr. 28008.

1641577. 429. GUN, tysk, Repeter, mærke Haenel/Mannlicher?, model 1909 Sportingrifle ?, kaliber 8x57i, ring nr. 28008.

Antal patroner 5, rørarrangement EP, rørlængde 60 cm, klasse 1. Afslappet sigte, plyndrebart magasin, fint tryk, trækolbe med afskårne vinger og pistolgreb, kindstøtte, stålkolbe, stropper.

Det ene skueblad mangler, mærker på stempel og blåring, lille revne bag skuffetræk ellers GOD STAND.

Få foretaget en gratis vurdering!

Adresse

Kungsgatan 57
111 22 Stockholm
Sverige

Placering
Bunkern
Antal besøg: 967