1623849. SIGVARD BERNADOTTE. bord, "Virrvarr", Edsbyverken.
Spisebord, plade med laminat, to underliggende udtræksplader. Runde ben. Højde 74 cm, længde ca 90 cm + 28 x 2, total længde ca 145 cm, bredde 75 cm.
Almindelig Brugsslitage, ridser, skrammer og enkelte svage pletter på pladen, laminatet har et par mindre skader på yderkanterne.
Sigvard Bernadotte (1907–2002)