LYS, et par, tin, sengustavianske, 17/1800-tallet.

161471. LYS, et par, tin, sengustavianske, 17/1800-tallet.

Firkantet sokkel med gitterkant, på fire kuglefødder. Riflet midterstamme. Bær et bomuldsstempel såkaldt "sveasköld". Højde ca 26 cm.

Slitage, mærker og ridser, mindre skader, reparationer.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.452