GULV, kasse med mahognifiner, Karl Johan, 1800-tallet.

161289. GULV, kasse med mahognifiner, Karl Johan, 1800-tallet.

Etui i tre dele. Dekoration af lire.
Pendel og nøgle til en sidedør fås. Pendel med indgravering "o. Roth".
Samlet højde ca 238 cm.

Herkomst: Ifølge opgørelse afgivet på Ludvika Herrgård.

Der mangler masser. Slitage, skader, renoveret, suppleret, omarbejdet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Samlet højde ca 238 cm.

Antal besøg: 1.079