16081. KUNSTGLAS, 8 dele inklusive B Vallien, K Engman og VASER, 2 stk, keramik.
Kunstglas bestående af blandt andet: Vase, klart glas, blå og lyserød indretning, Boda Atelje 325-78 Bertil Vallien.
Glasskab, klart glas med blå-gul indretning, Kosta Boda Atelje 170871605 Kjell Engman.
Skål, klart glas med sort dekoration, Bertil Vallien Kosta Boda.
Vaser i keramik, utydelige signaturer.
Højde 6,5 - 23 cm.
Mindre slitage. Enkelte mindre Kantstødt, ridser.