SMYKKER, 5 dele, inklusive sølv med muslingedekoration. 1900-/2000-tallet.

15921. SMYKKER, 5 dele, inklusive sølv med muslingedekoration. 1900-/2000-tallet.

Broche og ring, sølv, dekoration af muslingeskaller, polske frimærker. Broche diameter ca 4,5 cm, ring str. 17,5.
3 par øreringe med sorte sten, 2 par i sølv, et par i metal, stemplet Etalon Jenavi. Højde ca 2,5 - 4,5 cm.

Brugsslitage. Broche med evt. reparation.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 911