Sæt DIVERSE SØLV, 19 dele, inklusive kagetang, druesaks, serveringsskeer, 20. århundrede.

156584. Sæt DIVERSE SØLV, 19 dele, inklusive kagetang, druesaks, serveringsskeer, 20. århundrede.

Læggeske med gennembrudt dekoration af frugter, Stemplet JLH, Stockholm, 1956, længde 23 cm.
Kaktång, GEWE, længde 17 cm.
8 serveringsskeer, forskellige modeller og designs, længde ca. 10 - 14 cm.
5 te- og kaffeskeer, forskellige modeller og designs, længde 9 - 12,5 cm.
Druesaks, franske frimærker.
Servietring.
Saltkar, sagsøgt IJ, 1995.
Serveringsgaffel, længde 9 cm.

Brugsslitage, graveringer.

Få foretaget en gratis vurdering!

Kaktång, GEWE, længde 17 cm.
Druesaks, franske frimærker.
Servietring.
Saltkar, sagsøgt IJ, 1995.

Brugsslitage, graveringer.

Antal besøg: 822