155991. GARDINSTÆRGER 4 stk og vægholder, 1900-tallet.
4 gardinstænger, samlet længde ca. 190 - 282 cm.
8 vægbeslag, total højde ca. 36 cm.
Der mangler en dekorativ knop til vægbeslag. Dekorative knopper ikke fuldt forbundet. Slitage, malingstab, pletter, revner, huller, delvist senere malet.