Sæt , 15 dele, rød glasmasse, 20. århundrede.

155383. Sæt , 15 dele, rød glasmasse, 20. århundrede.

2 serveringsfade, diameter ca. 23 - 28 cm.
Skål, diameter 22 cm.
12 tallerkener, diameter 17 cm.

Mindre slitage, ridser, Kantstødt, fabrikationsfejl.

Få foretaget en gratis vurdering!

Skål, diameter 22 cm.

Antal besøg: 726