1538859. 303. GUN, finsk, repeter, mærke Sako, kaliber .308W, telefonnummer 341310.
Antal patroner 5, rørarrangement EP, rørlængde 58 cm, klasse 1. Monte Carlo stempel med pistolgreb og kindstøtte, topmonterede 30 mm ringe.
Kornet og sigtet mangler, slibemærke på toppen af løbet, enkelte mærker på stemplet ellers MEGET GOD STAND.
Spring weapon sale