DAVID SIGAL RUBYRING SØLV FORGULDT.

1518650. DAVID SIGAL RUBYRING SØLV FORGULDT.

Elegant damering lavet af 925 sølv, stemplet, fuldstændig forgyldt i 14 karat gult guld og signeret for David Sigal, Canada.
Ringhovedet er sat med en rund facetteret naturlig rubin med en diameter på 1,2 cm, ringindfatningen er dekoreret med filigran.
Ringskinnens indvendige diameter 16,9 mm = RG 53/54.
Vægt 4,4 gram.

meget god stand, du kan finde en matchende halskæde med rubinvedhæng på mine andre auktioner.

Få foretaget en gratis vurdering!

Vægt 4,4 gram.

Inter-Arte
Antal besøg: 579