DOSA, sølv, niello, sandsynligvis mellemøstlig, 20. århundrede.

150953. DOSA, sølv, niello, sandsynligvis mellemøstlig, 20. århundrede.

Forgyldt indvendigt. Længde ca 10 cm.
Vægt omkring 134 gram.

Have på. Skader på niello, buler, muligvis mindre reparationer.

Få foretaget en gratis vurdering!

Vægt omkring 134 gram.

Antal besøg: 2.202