MADDELE OG MERE, 41 dele, porcelæn, "Botanic Garden", Susan Williams-Ellis, Portmeirion, England.

149713. MADDELE OG MERE, 41 dele, porcelæn, "Botanic Garden", Susan Williams-Ellis, Portmeirion, England.

10 tallerkener, diameter ca. 21,5 cm.
10 suppeskåle diameter ca 13,5 cm.
8 morgenmads-/desserttallerkener, diameter 16,5 cm.
Svampeterrine, totalhøjde ca. 30 c. Soppslev.
Skål, diameter 24, højde ca. 10 cm.
6 æggekopper.
2 krukker med låg, højde ca. 7,5 cm.
Krukke, højde ca. 6,5 cm.
Flødekande, højde ca. 6,5 cm.

3 dele melamin, skærebræt, grydelap og bakke.

Brugsslitage, ridser, en del med fabrikationsfejl på indretning.

Få foretaget en gratis vurdering!

6 æggekopper.
Krukke, højde ca. 6,5 cm.
Flødekande, højde ca. 6,5 cm.

Antal besøg: 2.326