1496537. VÆGPENDUL, Junghans, ny renæssance.
Vægpendul med urværk Junghans, fossral med drejet og skåret dekoration Højde 102, længde 37,5 cm.
Med reparation på den øverste kam, masketunge, Overfladeslitage, ikke helt gået igennem.
Nøgle/nøgler findes