RINGE 2, 18 karat guld, inklusive Markströms Guldsmeds Ab Uppsala 1922.

148776. RINGE 2, 18 karat guld, inklusive Markströms Guldsmeds Ab Uppsala 1922.

Ring 18k guld med perle, diameter ca 5 mm, KG Markströms Guldsmeds Ab Uppsala 1922, ringstørrelse ca 16,5.
Ring 18k guld med blå sten, stemplet MG 1949, ringstørrelse ca 17,5.
Samlet vægt ca 6,8 gram.

Slitage, gravering, blå sten med skader.

Få foretaget en gratis vurdering!

Samlet vægt ca 6,8 gram.

Antal besøg: 917