Sæt TINN, 10 dele, Ollers lysestager, lågæsker og tallerken, 20. århundrede.

14611. Sæt TINN, 10 dele, Ollers lysestager, lågæsker og tallerken, 20. århundrede.

6 lysestager Ollers, 1930'erne, højde ca. 7 cm.
3 lågæsker, hvoraf den ene med jugenddekoration i form af påskelilje, højde 6 - 8 cm.
Tallerken, diameter 18,5 cm.

Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Tallerken, diameter 18,5 cm.

Brugsslitage.

Antal besøg: 1.077