141785. DESK MED HURTSAR, engelsk stil, 20. århundrede.
Skuffer med skuffer. Skive beklædt med læder. Hjulskiver.
Længde 105,5, bredde 57,5, højde 75,5 cm.
Slitage, skader, afvisning af skivens forkant, ridser, pletter / malingspletter.
Nøgler mangler.