Sæt , 3 dele, inklusive Simon Gate, Edward Hald, Sandvik. 1900-tallet.

14088. Sæt , 3 dele, inklusive Simon Gate, Edward Hald, Sandvik. 1900-tallet.

Skål på fod, bruntonet glas, Simon Gate, højde 16 cm.
Vase, bruntonet glas, Edward Hald, højde 20 cm.
Vase, lilla tonet glas, med poleret dekoration, højde 20 cm.

Slitage og ridser i bunden.

Få foretaget en gratis vurdering!

Slitage og ridser i bunden.

Antal besøg: 4.764