BAKKE, træ, med maleri i akvarel under glas, dateret 1927.

140576. BAKKE, træ, med maleri i akvarel under glas, dateret 1927.

Bibelske motiver. "Til mor fra Axel 1927" og en senere tekst "Til Maj-Britt på hendes 33 års fødselsdag 1968".

Brugsslitage, mindre skader, finerskader. Akvarel gulnet og pletter.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 637