BORDPENDUL, malet trækasse, urværk William L. Gilbert Clock Company, Winstead Connecticut, USA. Slutningen af det 19. århundrede.

138793. BORDPENDUL, malet trækasse, urværk William L. Gilbert Clock Company, Winstead Connecticut, USA. Slutningen af det 19. århundrede.

Delvis imiteret malet, løve mascarons i metal.
Højde ca 27,5 cm.

Slitage, skader, dele mangler. Nøgle mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde ca 27,5 cm.

Antal besøg: 2.103