BORDUR, messing og marmor, rokokostil, urskive mærket Imperial Italy, urværk mærket FHS (Franz Hermele Co) model 130-070, 1979 Tyskland.

138733. BORDUR, messing og marmor, rokokostil, urskive mærket Imperial Italy, urværk mærket FHS (Franz Hermele Co) model 130-070, 1979 Tyskland.

Indretning af halvsiddende kvinde med landbrugsegenskaber.
Urværk med dobbelt ur.
Højde ca 36 cm.

Brugsslitage delvist løse, reparation. Nøgle mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Urværk med dobbelt ur.
Højde ca 36 cm.

Antal besøg: 2.212