13757. Kommode, med stenplade, gustaviansk stil, begyndelsen af det 20. århundrede.
Udskåret kalkstensplade. Nøgle tilgængelig. Længde 104, bredde 46, højde 86,5 cm.
Slitage og finerskader. Disken er sandsynligvis ældre og ikke oprindeligt forbundet.