1358648. ALBERT LINDSTRÖM. Plakat, litografisk tryk, "Kræfter kræver disse drikkevarer!", Currentia-Reproduktion.
Billedmål ca 48,5 x 37,5 cm.
Herkomst: Skibet Tarpon. Startede fra Djurgårdsbron, Strandvägen Stockholm indtil 2005.
Ikke undersøgt uden for rammen, en del gulning. Folder, ridser, mærker.