13518. VASE med hanke, majolica, Rörstrand og PARVASER, glas. Senere del af 1800-tallet.
Vase med hanke, Rörstrand, højde 28 cm.
Par vaser med dekoration af fugle, højde 24 cm.
Mindre slitage.
Vase Rörstrand: Krackelyrer, mindre lejlighedsvis Kantstødt.