Brugsslitage, mindre stødmærker og skader. Der mangler en nøglebøsning. En nøglebøsning løs. En glasholder med en revne. Låsen er let defekt Spejlglas med indgraveret navn. Belysningen virkede på tidspunktet for katalogiseringen. Der ydes ingen funktionsgaranti.