SALTKAR, 3 stk, og EAT FLASKE, inklusive Strömbäcks Glasbruk, 1800-tallet.

13344. SALTKAR, 3 stk, og EAT FLASKE, inklusive Strömbäcks Glasbruk, 1800-tallet.

3 saltkar med fødder i rombeform. En af fyrene i råhvidt glas med malet indretning i guld, Strömbäcks Glasbruk.
Eddikeflaske med skåret dekor af guirlander.
Dimensioner på saltrysteren: længde 9 - 10 cm, højde 7 - 8 cm.
Højden på eddikeflasken er 21,5 cm.

Slitage og hakker.

Få foretaget en gratis vurdering!

Slitage og hakker.

Antal besøg: 2.827