BROCHE og ØRERINGE 1 par, forgyldt sølv med emalje, "Marguerite" A Michelsen AB, Stockholm 1940'erne.
131667. BROCHE og ØRERINGE 1 par, forgyldt sølv med emalje, "Marguerite" A Michelsen AB, Stockholm 1940'erne.
Broche, stemplet MIC 1947 Stockholm, længde ca. 3 cm.
1 par øreringe med skrue, stemplet MIC og utydeligt årsstempel, diameter på blomsterdekoration ca 1 cm.