LYS LABES, FLASKESTAND OG VASE, metal, glas, 20. århundrede.

13146. LYS LABES, FLASKESTAND OG VASE, metal, glas, 20. århundrede.

Kandelaber, 3-armet, med dekoration af ørne- og hestehoveder. Højde 40 cm.
Flaskestativ, nøgle til rådighed.
Vase, grøntonet glasmasse.

Der mangler flasker til flaskeholdere. Skåle til kandelabre sandsynligvis ikke originale.
Brugsslitage og ælde. Mindre Kantstødt.

Få foretaget en gratis vurdering!

Vase, grøntonet glasmasse.

Antal besøg: 1.461