13146. LYS LABES, FLASKESTAND OG VASE, metal, glas, 20. århundrede.
Kandelaber, 3-armet, med dekoration af ørne- og hestehoveder. Højde 40 cm.
Flaskestativ, nøgle til rådighed.
Vase, grøntonet glasmasse.
Der mangler flasker til flaskeholdere. Skåle til kandelabre sandsynligvis ikke originale.
Brugsslitage og ælde. Mindre Kantstødt.