12757. FOOD SERVICE DELE, 30 dele, "Blå Blomst", Rörstrand, 20. århundrede.
5 tallerkener, diameter 24,5 cm. 5 dybe tallerkener, diameter 24,5 cm. 3 tallerkener, diameter 21 cm. 8 tallerkener, diameter 18 cm. 2 serveringsfade, 2 skålfade, 4 æggekopper, sauceskål.
Brugsslitage, hak.