DOXA, armbåndsur, manuel, kal. 103 / 11 1/2 (Doxa), 18K guldkasse, 1950'erne/1960'erne.

1269248. DOXA, armbåndsur, manuel, kal. 103 / 11 1/2 (Doxa), 18K guldkasse, 1950'erne/1960'erne.

Signeret urskive, urkasse og urværk.
Bolig mærket 10363 17, 1339833.
Urværk mærket DOXA SA, 11½ 103.
Diameter eksklusiv krone ca 34 mm.

Defekt arbejde. Slitage, ridser. Armbånd med tørret læder, ikke Doxa.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.547