12624. Sæt , 6 stk, Bl a Johansfors, Åfors m m. 1900-tallet.
2 karafler med marinedekor i sort.
3 karafler i blå, hvoraf den ene er Åfors.
1 karaffel med spillekort dekoration.
Højde inklusiv stik 16 - 31 cm.
Brugsslitage, en karaffel mangler en prop.