Skålvas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda.
Skål, rød, Sven Palmquist, Orrefors.
Skål på fod, sodavandsfarvet, sandsynligvis Simon Gate, usigneret.
Kunstglas, dekoration af fugle, Vicke Lindstrand, Kosta.
Højde 6 - 16 cm.
Brugsslitage.
Skål Palmquist, mindre Kantstødt.
Kunstglas Lindstrand, ridser.